Ģimenes fotosesija mājās ir neliels stāsts par JŪSU ĢIMENI, kura pamatā būs Jūsu mijiedarbība, jums raksturīga nodarbe un fotogrāfijas, kurās esat kopā. Būs arī klasiskie portreti (bilde rāmītim), esiet droši, es palīdzēšu ar pozām un idejām, bet arī jums iesaku mazliet sagatavoties.
Ja vēlaties fotogrāfijas, saglabājot harmoniju un vienotību, iesaku pievērst uzmanību nākamiem momentiem, tas būtiski ietekmē gala rezultātu.
AUTENTISKUMS, nevis ideālā bilde
Katra ģimene ir unikāla, ar savu stāstu, vietu un dzīvesveidu. Katram bērnam ir savas bērnības atmiņas, kas visbiežāk ir saistītas ar mājām un vecākiem, smaržas, garšas, utt, arī tev tādas noteikti ir. Ja mums izdosies ielikt fotosesijā kaut mazu daļu no tā, tas būs kolosāli. Tas piešķirs fotogrāfijām papildus vērtību un sajūtas, turklāt jūs būsiet kopā.
Fotosesijas laikā es lūdzu būt autentiskiem - vairāk patiesiem un neizlikties.


Jā bērni aktīvi, būs vairāk dauzonīgas bildes, ja esat mierīgi, vairāk mīļošanās, bet atceraties, jūsu bērni ir forši vienmēr, arī tad, kad grib tēlot ezi. Īstas emocijas nekad neaizstās neviens samākslots smaids vai piespiedu apskāviens.
Neviens nav teicis, ka visas ģimenes fotogrāfijas jābūt smaidīgas. Manas fotogrāfijas ir dzīvas, dažādas un neatkārtojamas, tāpat kā jūs.



IZSKATS
Tīri mati un eko grims. Ja jums ir sausi, bojāti mati, ieteicams ieveidot vieglu frizuru, lai skaisti, bet dabīgi un mati brīvi krīt. Apsārtumus un pumpas obligāti nomaskēt, (tonālo fotoaparāts neredz, bet pumpas ļoti) bildes būs daudz un es neizmantoju fotošopu (taisu krāsu korekciju un mazliet mīkstinu sejas ādu). Pārāk tumšas acis labāk nekrāsot, jo fotogāfijās melnas ēnas būs vēl melnākas. Svarīgi nepārspīlēt - akcentēsim dabīgumu.


Svinīgus kreklus un ballīšu kleitas labāk atstāt citai reizei. Ja ļoti gribat, var pārvilkt drēbes, bet iesaku apstāties pie 2 komplektiem.
Svarīgi - izgludinātas drēbes, iesaku apģērbu sagatavot dienu pirms.
Mājās labi izskatās dabīgi, pasteļtoņu audumi, kokvilna, vilna, džinss, faktūras, lakati, vintage, hugie un neuzkrītošas mājas drēbes.


APĢĒRBS
Ja vēlaties fotogrāfijās izskatīties harmoniski, ieteikums izvēlēties neitrālas drēbes ar vienojošu krāsu tonalitāti (vienots gaišums, pasteļtoņi utt), tādā veidā radot harmonisku krāsu salikumu.
Vēlams apģērbu pieskaņot mājas videi, kā arī izvairīties no pārāk spilgtiem, krāsainiem apģērbiem un košiem zīmējumiem. Pārāk svinīgas kleitas radīs lielu akcentu un veidos ballītes efektu. Iesaku neizvēlēties pilnīgi vienādas drēbes, jo var izskatīties samāsloti (kā no skatloga).



Baltā krāsa piedod gaisīgumu, vieglumu, bet cilvēkiem ar lieko svaru var vizuāli palielināt formas, jo baltais vienmēr rada akcentu.
Tumšie toņi piedod eleganci, noslēpj apaļumus (ja apģerbs nav par lielu, vizuāli padara slaidākus). Oversize tumšā žaķete vai melns džemperis papielinās formas.
Zemes toņi harmonizē, samazina kontrastu, radīs mierīgu noskaņu.
Bērniem un ļoti smalka auguma cilvēkiem var izvēlēties lielākas drēbes, tā būs kā fifīga odziņa, it īpaši oversize krekls vai džemperis. Apaļīgiem cilvēkiem ovesize drēbes palielinās formas vēl vairāk.
Neliela toņu atšķirība apģērbos fotogrāfijas padarīs daudz dzīvākas un neuzspēlētas, līdzīgi kā kino. Vīriešiem labāk, ja augša būs gaišāka par apakšu (bikses tumšākas par krekliņu). Zemes toņus var droši kombinēt savā starpā. Vislabāk ja būs tikai 2 dominējošās krāsas.
Pārāk košas krāsas un spilgti apģērbi fotogrāfijas ļoti saraibinās, akcents būs uz apģērbu, ne cilvēku, ja tas nav apzināti, tad labāk tā nedarīt. Sarkans džemperis /kleita var būt pārāk aktīvs akcents un izjauks mierīgu noskaņu.
Ja nevar izlemt - varat sagatavot 2-3 apģērba variantus, es palīdzēšu izvēlēties. Ja gribat, fotosesijas laikā var pārģērbties un uztaisīt 2-3 tēlus.



FOTOSESIJAS PLĀNS
1) Iepazīšanās, sarunas, kafija, stresa sazemēšana, ideju apspriešana, vietas apskate
2) 50% - darbības un aktīva reportāža
3) 50% - viegli iepozēti, bet dzīvie portreti bērniem, vecākiem, visi kopā
Jums ir savas idejas, man ir savas. Apvienojot tās, radīsim kaut ko foršu.



DARBĪBAS, KAS VIENO
Vajadzīgi brīži, kas atlaiž prātu. Tas viss noņem saspringumu un piedod dzīvīgumu. Mājas vide un ierastas darbības ir pirmais faktors uz ātru atbrīvošanos kameras priekšā un ātrākais ceļš uz dzīvām fotogrāfijām.
Darīsim to, kas ir par jums un visiem patīk. Un nevajag domāt par skaistumu, atstājiet to manā ziņā. Es palīdzēšu, vadīšu procesu, ieteikšu rakursus un papildus idejas. Tā kā fotosesijai ir savs laika limits, veiksim darbības saīsināta formātā, lai nav daudz vienādas bildes.



Darbību piemēri - kopīgas maltītes gatavošana (kaut ko vienkāršu un ātru), spēle - atmini ēdienu acīm ciet, samīļojam suni, iedzeram limonādi, forša spēle, dauzamies pa dīvānu, nopietnā ģimene, dejojam, ejam uz bērna istabu, lasam grāmatu, guļam uz grīdas utt.
Ja dzīvojat privātmājā un būs labs laiks, noteikti uztaisīsim bildes ārā pie mājas.



DZĪVIE PORTRETI
Kad redzu, ka ir īstais laiks, piedāvāju uztaisīt ģimenes kopbildes, kā arī atsevišķas fotogrāfijas vecākiem un bērniem. Parasti tās ir kādas 2-3 reizes fotosesijas laikā.
Savā vidē ļoti viegli mainīt noskaņu (mierīgie, jautrie). Es ieklausos jūsu vēlmēs, varam ātri pāriet no vienas telpās citā, vēroju bērnu vēlmes, vadu procesu un iesaku pozas. Ja vēlaties, fotosesijas laikā varam pārvilkt drēbes



PERFEKTUMU MALĀ
Stāsts nav par perfektumu, emocijas un iekšējā sajūta ir miljons reizes svarīgākas, tāpēc savā fotosesijā es ļoti iespējams - lūgšu apsēsties uz grīdas, samīļoties, pabīdīt krēslus, kaut ko izdarīt utt. Tas viss ar domu, lai nedaudz atslēgtu kontroli un atslābstu.
Bieži vien es meklēju pareizo gaismu, nevis smukāku vietu.



MANTAS
Kaut arī stāsts ir par cilvēkiem, dažreiz mantas var palīdzēt atraisīties.
Var izmantot bērna mīļu mantu (mieram), aktuālu grāmatu. Ja spēlējat mūzikas instrumentu, mierīgi.
Pledi, segas arī var noderēt.



Kad labāk rīkot fotosesiju
Lai smietos un forši justos ir vajadzīga enerģija, gan lieliem, gan maziem. Kad enerģijas izsīkst, sākas besis, neizskaties labi un nekāds prieks te nebūs. Tāpēc iesaku izvēlēties laiku, kad esat moži, neviens netraucē un nerausta, ir rezerves stunda pēc fotosesijas un nav jāskatās pūlkstenī, lai paspētu uz treniņu, darbu vai citur.
Man nav principiāla atšķirība vai tas būs rīts, vai pēcpusdiena.



NO KĀ LABĀK IZVAIRĪTIES
- nelaimīgas sejas, slikts garastāvoklis, nogurums (neplāno fotosesiju pēc ballītes, smagas darba dienas, šopinga utt)
- klasiskas, lietišķas, svinīgas drēbes (ideāli ballītē, bet diemžēl neiet kopā ar mājīguma sajūtu)
- spilgts vai pārlieku raibs apģērbs ar zīmējumiem (pievērš uz sevi lielu uzmanību un izjauc harmoniju kadrā)
- grezna vakara frizūra, pārāk spilgts grims (liels kontrasts ar pārējiem)
- ja ir pumpa (arī vīrietim) vai problemātiska āda - korektors ar zaļo pigmentu, tonālais krēms, konsīlers, CC krēms.
- saburzītas drēbes, netīri mati, steiga (es atnesīšu mieru, bet jums man jāpalīdz)
- košas puķainas drēbes var būt mazliet par raibu, kā rezultātā acis redz raibo apgērbu un mazāk redzamas emocijas.